Akıntıya Kapılan Çobanın Cesedi Günler Sonra Bulundu

7 Haziran akşamı Kozluk ilçesi Samanyolu köyünde gerçekleşen olayda, Suriye uyruklu Majid Halef, sıcaktan bunalarak serinlemek için sulama kanalına girdi. Akıntıya kapılan Halef’ten daha sonra habere alınamadı. Olay yerinde elbiselerini görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbarla bölgeye sağlık, jandarma, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Aramalara Batman AFAD, Batman İtfaiyesi dalgıç ekipleri, UMKE, Hayrat, Umut Kervanı, ANDA, İHH, Batman arama kurtarma ile Diyarbakır’dan gelen AFAD, JAK ve UMKE ekipleri katıldı. AFAD koordinasyonunda 11 ayrı noktada 54 kilometrelik alanda çalışma başlatıldı.

8 GÜN SONRA BULUNDU

Serinlemek için girdiği sulama kanalında akıntıya kapılarak gözden kaybolduğu düşünülen Halef’i arama çalışmaları bugün sonuç verdi. Halef’in 10 kilometre ileride suyun dibinde mazgala sıkışmış halde cesedi bulundu. Bölgeye Batman Belediyesi dalgıç ekipleri, sevk edildi. Dalış yapan ‘balık adamlar’, kayıp çobanın cansız bedenini sıkıştığı yerden çıkardı. Halef’in cenazesi otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir