CHP’li Gürsel Tekin yenilgiyi hala kabullenemedi: Islak imzalı tutanakları getirsek seçimi alırdık

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Yedili Masa’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı yenilgiyi hazmedemedi.

Millet iradesine saygı duymayan Tekin, “Islak imzalı tutanaklar getirilseydi seçimi alırdık” iddiasında bulundu.

Sözcü TV yayınında konuşan ve CHP sistemiyle ilgili iki yıldır herkese yalvardığını belirten ‘Yapmayın’ dediğini belirten Tekin,

“CHP yöneticilerinden çoğu beni aradı. Bir tanesi de ‘Bu kadar boş konuşuyorsun gel sen buraya kardeşim’ demedi. ‘Hizmet satın alalım’ dedim. Yapacağımız tek şey vardı. İşsizden, sivil toplum örgütüne, avukatlar herkes konuştu. Müşahit dediğin gözlemcidir resmi bir şey değil. 191 bin 700 sandık görevlisi gidecektik. İsterseniz Anadolu Ajansı, TRT ne yaparsa yapsın. Biz ıslak imzalı tutanakları alıp getirseydik bugün seçimi alırdık.”

ifadelerini kullandı.

‘Bana yasak geldi’

14 Mayıs seçimlerinde 17 bin sandıktan veri alınmadığına yönelik söylemi sorulan Tekin,

“Onu ben arkadaşlarımızın verilerini doğru sayarak verdim. Bendeki veriler daha değişik. Yeni bir tartışma yaratmak için bunu söylemiyorum. Ben 2020 yılında çıktım anlatıyorum yani bunları ben nerede anlatacağım? Sonuç olarak partinin mecralarında anlatacağım, sayın genel başkana anlatacağım. Bu işle ilgilenen arkadaşları uyarmak benim görevim. Bana yasak geldi.”

diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir