LÖSEV, lösemiyi atlatan gençleri milli tenisçi İpek Soylu Şemin ile buluşturdu

LÖSEMİLİ Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), lösemiyi atlatan 10 genci, milli tenisçi İpek Soylu Şemin ile bir araya getirdi. Şemin’den tenis eğitimi alan gençler bir yandan sosyalleşti bir yandan da eğlenceli vakit geçirdi. LÖSEV İzmir İl Koordinatörü Ebru Alkan, “İyileşen, kanseri ve lösemiyi atlatmış olan gençlerimiz için ‘Sağlıklı Yaşıyorum ve LÖSEV’i Seviyorum’ projesi kapsamında alanında başarılı olan sporcularla bir araya getirmeyi amaçladık” dedi.

LÖSEV, ‘Sağlıklı Yaşıyorum, LÖSEV’i Seviyorum’ projesi kapsamında, Küçük Kulüp Derneği Tenis Kortu’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte kanseri atlatmış 10 genç milli tenisçi İpek Soylu Şemin ile bir araya geldi. Şemin gençlere tenis eğitimi verirken, diyetisyen İrem Tekin de sağlıklı beslenme ve spor

‘BİZİM İÇİN BÜYÜK MUTLULUK’

‘SPOR YAPTIĞIM ZAMAN HASTALIĞIMI UNUTUYORDUM’

Etkinliğe katılan Yağız Murat Bulut (23), 8 yaşında lösemi teşhisi konulduğunu ve 2 yıl tedavi sonrası sağlığına kavuştuğunu belirtip, “Hastane sürecim bittikten sonra LÖSEV ile iletişime geçtim ve LÖSEV Koleji’nde okudum. Lise zamanında babamı da örnek alarak spora yönelmeye başladım. Basketbol ve fitness ile uğraşmaya başladım. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde spor yöneticiliği okudum. Çocukluğumda yalnızca spor yaptığım zaman hastalığımı unutuyordum ve kendimi daha güçlü hissediyordum. Hastaneye gittiğimde doktorlar da ‘Yağız şu an ne yapıyorsan, devam et. Çünkü değerlerin iyi çıkıyor’ dediler” dedi.

‘İYİ İNSANLAR TANIMAKTAN MUTLUYUM’

10 yıl önce bir kaza sonucu bacaklarının kırıldığını ve hastaneye başvurduğunda tesadüfen lösemi tanısı konulduğunu dile getiren Yasin Yeşilyurt (15) ise “Erken teşhis konuldu, bu konuda şanslıydım. 4 yaşında teşhis konuldu ve 8 yaşımda hastalığı atlattım. Bu süreçte sürekli maskeyle uğraşmak zorundayım. İnsanlar bana başka türlü bakıyorlardı. Daha sonra ben de sporla tanıştım. İlk karate ile başladım ve artık profesyonel olarak uğraşıyorum. Bu etkinlikte de yeni arkadaşlar, iyi insanlar tanımaktan mutluyum. İpek Hoca bizimle çok ilgilendi. Ayrıca buradaki atmosfer çok hoşuma gitti” diye konuştu.

Doğduğunda lösemi teşhisi konulduğunu ifade eden Elif Sevcan Alan (18) da “Tedavim hala devam ediyor. Bir gözüm yüzde 6 görürken diğeri yüzde 97 görüyor. Sinir damarlarımda ve gözümde tümör var. Bu kalıcı bir hastalık ve sürekli tedavi altındayım. LÖSEV sayesinde mutlu oluyorum. Yeni arkadaşlarım oluyor, yeni insanlar tanıyorum” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir